Książki, mangi, Meteor Garden

Podsumowanie miesiąca! SIERPIEŃ 2018


Wprowadzenie

Wakacje, wakacje i po wakacjach. Chociaż ja i tak ich miałam, bo pracowałam :D

Szybko ten czas leci, w sierpniu dużo wolnego czasu spędzałam na konsumowaniu wszelakich rozrywek, bo miałam dużo złych rzeczy do odreagowania… Też tak macie, że im gorzej się dzieje, tym więcej czasu potrzebujecie na oderwanie się od tego i zregenerowanie?

Przeczytane 📚

Przeczytałam tylko jedną książkę w tym miesiącu, a mianowicie “Morderstwa i woń migdałów Camilli Läckberg, o której napisałam też recenzję. Rzadko czytam kryminały, a książka tej szwedzkiej pisarki naprawdę mi się podobała, więcej możecie przeczytać w recenzji.

Zaczęłam czytać “Wytwórcę makaronu” Ma Jian, jest to powieść tocząca się w Chinach po rewolucji kulturalnej. Słabo znam historię tego okresu i chętnie dowiem się o niej więcej, ale na razie czytanie idzie mi dość powoli.

placeholder

Tomików mang przeczytałam aż 19, z czego większość to jednotomówki (większość możecie zobaczyć na głównym zdjęciu tego posta):

Czytam też 4. tomik mangi “Otoko no isshou” po japońsku, ale coś za rzadko do niej siadam i wolno mi to idzie. We wrześniu mam zamiar ją skończyć ;)

Obejrzane 🎥

Z filmów oglądałam w poprzednim miesiącu:

Z seriali oglądałam tylko azjatyckie produkcje z Netflixa, znów czuję się wciągnięta w świat dram jak za czasów liceum :)

Z anime:

Pograne 🎮

I znów mało grałam. Dokończyłam tylko 2 ścieżki Nanami w “Norn9” na PS Vita z Akito i Ronem, czyli mam dokładnie 2/3 gry za sobą. Przydałoby się w końcu skończyć tę visual novel, bo czekają w kolejce kolejne, np. “Chaos;Child” i “Collar x Malice”.

Inne

Ze spraw okołoblogowych, notki z sierpnia:

Zaczęłam też pisać notkę z zestawieniem kdram Netflix Original, niedługo będzie na blogu :)

Na Instagramie ponownie brałam udział w mangowym wyzwaniu organizowanym przez @lenczeslaw, która prowadzi na YT kanał LenaleeNya. Polecam przejrzeć hashtag #sierpniowewyzwaniemangowe, dużo ciekawych zdjęć ludzie wrzucali :)

A we wrześniu ruszyła kolejna edycja, tutaj link do zadań na ten miesiąc. Też biorę udział, więc zapraszam do wspólnej zabawy ^-^

A Ty znasz, któryś z wymienionych tytułów? Mam napisać o którymś coś więcej? O czym poczytałbyś/poczytałabyś w kolejnej notce?

Będzie mi super miło jeśli odwiedzisz nasz fanpage i profil Instagramowy i zostawisz po sobie jakiś ślad.

Dzięki wielkie za czytanie :)