Ekran startowy slowly

Slowly, czyli nietypowa aplikacja do powolnej komunikacji


Ta notka zaczyna nowy cykl na blogu, a mianowicie rekomendacje aplikacji mobilnych. Od czasu do czasu przeglądam Google Play w poszukiwaniu nowych, ciekawych aplikacji, które w jakiś sposób mogłyby pomóc w sprawieniu, że życie będzie trochę lepsze. Codziennie używam smartfonu, więc niech się chociaż przyda do czegoś pożytecznego.

Co to jest Slowly?

Slowly to aplikacja, a równocześnie międzynarodowe medium społecznościowe, gdzie komunikacja odbywa się za pomocą listów o co najmniej 150 znakach. Do listów dołącza się znaczki. Wiadomości są dostarczane z opóźnieniem adekwatnym do odległości dzielącej adresata od odbiorcy. Jeśli chcesz napisać do innej osoby z Polski list dojdzie w godzinę, dwie, ale jeśli chcesz skontaktować się z kimś z Tajwanu, czy Nowej Zelandii, czas wydłuży się do dnia lub dwóch. A wszystko w czytelnej i minimalistycznej oprawie graficznej.

Jak zacząć?

Wystarczy pobrać aplikacje i założyć profil! Można uzupełnić swoje podstawowe informacje, napisać kilka słów o sobie, zaznaczyć jakie zna się języki i na jakim poziomie, swoje zainteresowania, czy chcemy otrzymywać wiadomości od nieznajomych. Co ciekawe jako avatar nie możemy ustawiać własnych zdjęć lub grafik. Można wybrać tylko spośród obrazków skonfigurowanych w aplikacji dla jednej z wybranych płci (męskiej, żeńskiej lub niebinarnej).

Kiedy mamy już ustawione informacje o sobie, możemy zacząć szukać ludzi, do których chcemy napisać.

W wyszukiwarce nie można szukać po nazwie użytkownika, mamy tylko wpływ na szukanie po kilku parametrach: płci, kraju, językach, aktywności, itd (pełna lista na screenie z Filters poniżej). Polecam szukać kompanów do nauki języków - możemy znaleźć native speakerów lub osoby na tym samym poziomie co my. Albo dla czystej zabawy i przyjemności poznawania innych ludzi, napisać do kogoś z Brazylii i poprosić o filmowe rekomendacje dla produkcji z tego kraju (w ten sposób obejrzałam na Netflixie cudowną, brazylijską komedię z wątkiem podróży w czasie “The Man From The Future”).

Można też skorzystać z funkcji auto-match i wysłać wiadomość na chybił-trafił. W tej opcji można wybrać kilku odbiorców dla jednej wiadomości.

Teraz pozostaje już tylko wysłać list. Wybieramy jeden ze znaczków, które na start otrzymujemy, piszemy wiadomość, wysyłamy.

Jeśli ktoś wysłał do nas list, dostajemy informacje z jakiego kraju do nas “leci” i jak długo będziemy na niego czekać. Poniżej widok mapy z informacją o nadchodzącej poczcie i podgląd otrzymanej wiadomości.

placeholder

Znaczki

Jednym z ciekawych aspektów Slowly są znaczki. Mamy ich kilka typów:

Kolekcjami znaczków można się dzielić za pomocą strony www. Moją możecie zobaczyć tutaj.

placeholder

Więcej informacji

Podsumowanie

Jeśli tęsknisz za urokiem tradycyjnej poczty i wymiany listów, albo nigdy nie poznałeś/aś przyjemności oczekiwania na wiadomość dłuższą od “Cześć, co słychać?”, to myślę, że warto wypróbować Slowly.

A jeśli już korzystasz, daj znać :) Jestem ciekawa innych znaczkowych kolekcji i tego jakie wyzwania jeszcze można zrobić, by mieć ich więcej :D